KATYŃ

KATYŃ 2014-09-19, Teatr w Kielcach

KATYŃ to słowo „klucz” określające los prawie 15 tysięcy Polskich oficerów zamordowanych przez reżim Rosji Sowieckiej. Mówiąc o KATYNIU myślimy jednak o tysiącach Polaków zamordowanych „na nieludzkiej ziemi”. Po ponad 50-ciu latach ta zbrodnia nadal okryta jest jednak „tajemnicą milczenia” choć rosyjskie władze już dawno opublikowały „Rozkaz numer 13” z 5 marca 1940 roku w którym Stalin nakazał rozstrzelanie polskich jeńców z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa. Aktorzy prezentują Państwu teatralną przygodę z historią. Unikalne fragmenty pamiętników oficerów Polskich odnalezione w KATYNIU pozwalają młodzieży wyobrazić sobie tragiczny los Obrońców Rzeczypospolitej.

...Doły miały od dwóch do trzech metrów głębokości. Wszystkie zwłoki ułożone były z rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała lub związanymi z tyłu. Ciała leżały warstwami od sześciu do dwunastu...

Wpisy dokonywane po spektaklu w Księdze Pamiątkowej Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katania pokazują, że młodzież nie wstydzi się łez i własnej historii. Dajmy szansę i waszym podopiecznym dołączyć się do chóru pamiętających o naszej trudnej i tragicznej HISTORII.

Jeśli masz pytania serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami

Kielecki Teatr Lektur
ul. Wojska Polskiego 10/6
25- 364 Kielce

+48 41 361 80 46
sekretariat@ajoanna.com