MAŁY KSIĄŻĘ

MAŁY KSIĄŻĘ 2014-09-19, Teatr w Kielcach

„Mały Książę” - spektakl kierowany do młodzieży gimnazjalnej. Adaptacja sceniczna książki Antoine de Saint Exupery’ego. Niby to dziecięce, a tak naprawdę poważne filozoficzne rozważania. Wszyscy, wszyscy jesteśmy z jakiejś planety, jakiejś ojczyzny, z jakiegoś domu spośród jakiś drzew, kwiatów i ludzi. Z biegiem lat tak to się utarło zapominamy, skąd tak naprawdę jesteśmy. Jako mieszkańcy Ziemi nabieramy przekonania że to jedyny nasz dom. I słusznie.

Ale dom ten obszerny, ten, który miał mieścić pielgrzymów i wygnańców innych niż z naszych światów, nie zawsze jest prawdziwym, dobrym domem. Nie zawsze starcza tu miejsca dla lisa i róży, dla biednego i słabego, spragnionego i głodnego, wreszcie dla zwykłych, prostych ludzi. Próbujemy zapomnieć, tak to wygląca że Ziemia to planeta ŻYCIA! Po równi dla wszystkich, małych, prostych, krzywych, czy wielkich, mocnych i butnych. Dlaczego tak się stało? Dlaczego?

Na te pytania po lekturze spektaklu „MAŁY KSIĄŻĘ” być może łatwiej będzie odpowiedzieć. Ocalić w sobie zdziwienie i zachwyt, ową dziecięcą szczerość, oto zadania, które stawia sobie ten spektakl. To chyba najpiękniejsza z książek, po równi dorosła, co dziecięca, choć baśniowa, toć przepełniona mądrością i dobrocią, której tak nam brakuje! Tak brakuje...! Wszystkim. Małym i wielkim.

Jeśli masz pytania serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami

Kielecki Teatr Lektur
ul. Wojska Polskiego 10/6
25- 364 Kielce

+48 41 361 80 46
sekretariat@ajoanna.com