Wstrząsająca historia dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową, a z detaliczną precyzją opisana w książce Barbary Rosiek ,,Pamiętnik narkomanki". Kolejne etapy choroby, aż po niemal ,,złoty", czyli śmiertelny strzał, odmierzają rytm poszczególnych scen. 
Spektakl utrzymany jest w konwencji fabularyzowanego dokumentu. Z jednej strony pozwala to zachować wierność książkowym zwierzeniom bohaterki ,,Pamiętnika...."


Zobacz więcej...  
  narkomanka

Niby to dziecięce, a tak naprawdę poważne filozoficzne rozważania. Wszyscy jesteśmy z jakiejś planety, jakiejś ojczyzny, z jakiegoś domu. Z biegiem lat zapominamy jednak, skąd jesteśmy. Jako mieszkańcy Ziemi nabieramy przekonania że to jedyny nasz dom. I słusznie. Ale dom ten obszerny, ten, który miał mieścić pielgrzymów i wygnańców innych niż z naszych światów, nie zawsze jest prawdziwym, dobrym domem. Nie zawsze starcza tu miejsca dla lisa i róży, dla biednego i słabego.
Próbujemy zapomnieć, że Ziemia to planeta ŻYCIA! Po równi dla wszystkich, małych, prostych, krzywych, czy wielkich, mocnych i butnych. Dlaczego tak się stało? Dlaczego? Na te pytania po lekturze spektaklu „MAŁY KSIĄŻĘ" być może łatwiej będzie odpowiedzieć.


Zobacz więcej...  
  maly-ksiaze


Oowieść o bohaterach „KAMIENI NA SZANIEC" Aleksandra Kamińskiego snuta jest z wykorzystaniem nowoczesnych środków mulimedialnych, które W spektaklu, poza przyjaźnią i walką, łączy ich jedyne z zachowanych wspólne zdjęcie.Szczytowym punktem przyjaźni jest akcja pod Arsenałem podczas, której z rąk gestapowskich oprawców odbity zostaje „Rudy". Ostatecznie jednak zwycięża... śmierć. Skatowany „Rudy" i ranny „Alek" umierają tego samego dnia. „Zośka" zostaje sam. W imię przyjaźni walczy nadal z okupantem nadal. Ostatecznie i on ginie. Śmierć połączyła przyjaciół.


Zobacz więcej...

  kamienie bez miejsca ok

Choć cywile są głównymi bohaterami, a same walki się w tle, to ich przebieg ma wpływ na losy bohaterów. Ich stosunek do powstania zmienia się w zależności od przebiegu walk. Od euforii do załamania, od obojętności do wściekłości. Te zmiany podejścia związane są z konkretnymi przeżyciami bohaterów: bombardowania domów, morderstwa na ludności cywilnej, pobyt w piwnicach, transport rannych, przejścia kanałami. Życie bohaterów spektaklu to jednak nie walka z okupantem, ale walka o przetrwanie, o zdobycie, żywności, wody...


Zobacz więcej...  
  kartki-z-powstania

Jeśli masz pytania serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami

Kielecki Teatr Lektur
ul. Wojska Polskiego 10/6
25- 364 Kielce

+48 41 361 80 46
sekretariat@ajoanna.com