Aktorzy teatru lektur

Aktorka

Grażyna Hojdus

Przygodę z teatrem rozpoczęła w krakowskim teatrze dramatycznym – Teatr 38, pod dyrekcją Piotra Szczerskiego. Na dziesięć lat związała się z Teatrem Studio Mobile Marka Pysia. W 2010 r. uzyskała Dyplom Aktora Dramatycznego. Przez 3 lata współpracowała z Narodowym Teatrem Edukacji we Wrocławiu.  Współpracuje także ze Stowarzyszeniem “Skrzydła”, grając w spektaklach teatralnych wspólnie z osobami niepełnosprawnymi. Od kilkunastu lat współtworzy spektakle teatralne dla ośrodków wychowawczych, warsztatów pomocy zajęciowej, ośrodków terapii uzależnień itp. Od 2011 r. związana z Kieleckim Teatrem Lektur.

Aktor

Marian Bodziony

W 1996 roku rozpoczął pracę aktora amatora w Teatrze STUDIO w Krakowie pod dyrekcją Marka Pysia. Następnie przez wiele lat współpracował z prywatnymi teatrami w Krakowie i Wrocławiu. W 2010 r. uzyskał Dyplom Aktora Dramatycznego. W Kieleckim Teatrze Lektur od 2009 r.

Aktor

Janusz Świerczyński

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Pracował m.in. w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie, Teatrze Bałtyckim w Koszalinie, Teatrze TT w Łodzi. Występował w sztukach teatralnych, m.in. S. Bieniasz „Hałdy” jako Erwin, J. Słowacki „Kordian” jako Książę Konstanty, Potocki „Parady” jako Kasander i w wielu innych. Od 2009r. związany z Kieleckim Teatrem Lektur.

Aktor

Tomasz Czajka

Ukończył Studium Sztuki Filmowej i Technik Telewizyjnych w Toruniu. Występował w Teatrze Dramatycznym w Elblągu (Teatr im. Aleksandra Sewruka).

Do jego ważniejszych ról można zaliczyć m.in.:

– Ignacy Kobrzycki- “Trans- tlantyk” Witold Gombrowicz- reż. Wiesław Górski (1999r.)

-Artur- “Tango” Sławomir Mrożek- reż. Waldemar Wolański (2004r.)

– Wacław- “Zemsta” Aleksander hr. Fredro- reż. Ewa Marcinkówna ( 2005r.)

-“Sceny miłosne dla dorosłych”- Zbigniew Książek- reż. Bogusław Semotiuk (2010r.)

– Tchórzliwy Lew- “Czarnoksiężnik z krainy Oz” Lyman Frank Baum- reż. Jerzy Bielunas (2012r.)

Otrzymał również nagrody:

– III nagroda publiczności XIII Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie- lipiec- sierpień 2004r.

– Nagroda Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego- marzec 2005r.

– Najlepsza Rola Męska – Aleksander 2007r. za rolę w spektaklu “Sceny miłosne dla dorosłych” w reż. Bogusława Semotiuka.