Aktorzy teatru lektur

Aktorka

Grażyna Hojdus

Przygodę z teatrem rozpoczęła w krakowskim teatrze dramatycznym – Teatr 38, pod dyrekcją Piotra Szczerskiego. Na dziesięć lat związała się z Teatrem Studio Mobile Marka Pysia. W 2010 r. uzyskała Dyplom Aktora Dramatycznego. Przez 3 lata współpracowała z Narodowym Teatrem Edukacji we Wrocławiu.  Współpracuje także ze Stowarzyszeniem “Skrzydła”, grając w spektaklach teatralnych wspólnie z osobami niepełnosprawnymi. Od kilkunastu lat współtworzy spektakle teatralne dla ośrodków wychowawczych, warsztatów pomocy zajęciowej, ośrodków terapii uzależnień itp. Od 2011 r. związana z Kieleckim Teatrem Lektur.

Aktor

Marian Bodziony

W 1996 roku rozpoczął pracę aktora amatora w Teatrze STUDIO w Krakowie pod dyrekcją Marka Pysia. Następnie przez wiele lat współpracował z prywatnymi teatrami w Krakowie i Wrocławiu. W 2010 r. uzyskał Dyplom Aktora Dramatycznego. W Kieleckim Teatrze Lektur od 2009 r.

Aktor

Michał Ambroży

Ukończył Szkołę Aktorską SPOT w 2005r.

Spektakl „Zemsta Do Fredry” w Teatrze 38.

Od roku 2006 do 2018 związany z Polskim Stowarzyszeniem Estradowym POLEST „Narodowy Teatr Edukacji”. Stale współpracuje z Krakowską Szkołą Filmową przy realizacjach dyplomowych kierunku reżyserii. Zainteresowania: teatr, film, książka a szczególnie literatura faktu, muzyka, turystyka rowerowa.

Aktor

Marcin Tomczak

Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Aktor, konferansjer, animator, piosenkarz…

Pracował min. w  Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze im. W. Gombrowicza w Gdyni, Teatrze Nowym w Słupsku.

Występował w produkcjach telewizyjnych i serialach min: Klan, Pierwsza miłość, Fala zbrodni.

Wszechstronnie utalentowany, angażuje się całkowicie w swoją pracę.

Jak sam mówi „ moją pasją jest teatr..”